112Rivierenland

Geldermalsen/Meteren - Fietsverlichtingcontroles

De politie controleert in het kader van de verkeersveiligheid weer regelmatig op fietsverlichting. Donderdagavond werd daarom op verschillende plaatsen gecontroleerd in Geldermalsen en Meteren.

Van 20.00 tot 22.30 uur werd er tevens gecontroleerd op de Genteldijk, Koppelsedijk en D.J. van Wijkstraat in Geldermalsen en de Rijksstraatweg in Meteren. 12 fietsers kregen een bekeuring voor het niet voeren van fietsverlichting.

 

Gebruik juiste verlichting

Als fietser is het belangrijk om te zorgen voor een goede zichtbaarheid om gevaarlijke verkeerssituaties te voorkomen. Voorkom een boete (€20,-) en voer de juiste verlichting en reflectie. Vanaf 1 november 2008 zijn er nieuwe regels voor fietsverlichting. Naast vast licht op je fiets mogen losse lampjes nu ook. Kijk voor meer informatie en de regels voor het gebruik van losse lampjes, vaste verlichting en reflectie op de website van de Postbus 51-campagne ‘Daar kun je mee thuis komen’.

Meer nieuws

16 nov. | 09:27
Beneden Leeuwen - Veel schade bij schuurbrand
16 nov. | 09:23
Enspijk - Auto in de sloot bestuurder spoorloos
15 nov. | 22:38
Echteld - Buitenbrand aan de Waardweg
15 nov. | 22:36
Echteld - Buitenbrand aan de Ooisetraat
14 nov. | 21:25
Buren - Auto te water op de Hennisdijk
13 nov. | 23:01
Tiel - Ongeval op de Schaarsdijkweg
Alle nieuwsberichten