112Rivierenland

Echteld - Lasercontrole: twee invorderingen

Een motorrijder van politie heeft tijdens een snelheidscontrole vrijdagmiddag met de lasergun op de Prins Willem Alexanderbrug van twee bestuurders het rijbewijs ingevorderd.

Een 38-jarige inwoner van Beneden-Leeuwen werd met een snelheid van 168 km/uur geklokt waar maximaal 100 is toegestaan. Meer dan 50 km te hard betekent automatisch dat het rijbewijs wordt ingevorderd en opgestuurd naar de officier van justitie. Die beslist wat er vervolgens verder gebeurt en bepaalt de strafmaat. Als reden voor zijn rijgedrag vertelde de bestuurder normaal een diesel te rijden, maar nu 'deze snelle auto' geleend te hebben.

Een 44-jarige plaatsgenoot overkwam hetzelfde. Ook zijn rijbewijs werd ingevorderd nadat de politieman zijn snelheid met de laser had gemeten: 155 km/uur, ook meer dan 50 te hard dus. Zijn verklaring was dat hij in Tiel iemand op het station moest afzetten. Het belang van verkeersveiligheid staat echter voorop, aldus de agent.

Meer nieuws

27 aug. | 18:13
Rumpt - Ernstig ongeval op de Nieuwendijk
27 aug. | 14:27
Tiel - Gemeente gaat kosten afvaldumping verhalen op daders
26 aug. | 09:19
Culemborg - Ongeval op de N320
24 aug. | 16:12
Enspijk - Auto botst op rimob A15
23 aug. | 14:29
Wadenoijen - Vier personenauto's botsen op de A15
21 aug. | 21:11
Tiel - Arrestatieteam grijpt in aan de Oliemolenwal
Alle nieuwsberichten