112Rivierenland

Dodewaard - Grote hennepkwekerij ontmanteld

Dinsdag werd een grootschalige kwekerij met hennepstekken opgerold in Dodewaard. De politie ontdekte een grootschalige hennepstekkerij in een schuur aan de Bernhardlaan. In een hennepstekkerij worden planten gekweekt waar hennepkwekerijen later mee aan de slag gaan. of bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000.” De politie onderzoekt de zaak.

Er werden in de schuur in Dodewaard 240 hennepplanten aangetroffen in twee verschillende ruimten. In één andere ruimte werden ruim 4000 hennepstekken ontdekt. Daarnaast bleek dat er in het verleden ook reguliere hennepkwekerijen actief zijn geweest op de locatie. Dit kon de politie opmaken uit de materialen die er zijn gevonden zoals vervuilde koolstoffilters, hennepresten, potten, potgrond en oude assimilatielampen. De politie ontdekte ook dat er sprake is van diefstal van stroom en er is een gevaarlijke situatie ontstaan in de vorm van brand-/aanrakingsgevaar.

Burgemeester Jan Kottelenberg van Neder-Betuwe: “Ondanks dat ik weet dat ondermijning ook in Neder-Betuwe voorkomt, schrik ik hier toch weer van. Met name over de omvang van de hennepstekkerij. Deze praktijken brengen allerlei gevaren met zich mee. Ik beraad mij op het nemen van bestuurlijke maatregelen.

Onze inwoners roep ik op verdachte situaties te melden bij de politie via 0900-8844

Meer nieuws

24 jul. | 19:15
Tiel – Bermbrand snel geblust aan Koelenhofstraat
24 jul. | 12:20
Tricht – Grote brand verwoest loods van hoveniersbedrijf
23 jul. | 20:43
Tiel – Verdachte aangehouden na ernstige mishandeling taxichauffeur
23 jul. | 20:40
Zoelen – Hooirollen in brand langs Oost Kanaalweg
23 jul. | 19:41
Culemborg – Schuur verwoest bij brand aan Caetshage
23 jul. | 19:38
Maurik – Drie natuurbranden zorgen voor grote inzet brandweer
Alle nieuwsberichten