112Rivierenland

Druten - Voormalig werknemer cel in voor oplichting Rijkswaterstaat

De rechtbank veroordeelt een 48-jarige man uit Druten tot een gevangenisstraf van 30 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk. De man maakte zich 7 jaar lang schuldig aan valsheid in geschrift en oplichting van Rijkswaterstaat.

De man werkte als ambtenaar voor Rijkswaterstaat. Tussen januari 2012 en januari 2019 maakte hij 321 valse facturen op. Op basis van die facturen betaalde de man ruim  2,3 miljoen euro aan zichzelf - en anderen - uit. De rechtbank rekent het de man zwaar aan dat hij zich als ambtenaar geld van de belastingbetaler heeft toegeëigend. 
 
 
Vrijspraak verduistering
De man werd ook verdacht van het verduisteren van een pijlwagen, gereedschap en een geldbedrag. Op basis van het dossier komt de rechtbank niet tot een bewezenverklaring van deze verdenkingen. Zo is niet vast komen te staan dat de man geen toestemming had voor de verkoop van deze goederen. Het geldbedrag had de man onder zich doordat hij valse facturen had opgemaakt, die vervolgens zijn betaald. Omdat de man dit geldbedrag dus door het plegen van een misdrijf onder zich had, kan verduistering van dat geldbedrag niet worden bewezen.
 
Onvoorwaardelijke gevangenisstraf
Bij deze feiten past alleen een onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Hoewel de rechtbank de man van één feit vrijspreekt, legt ze dezelfde straf op als de officier van justitie heeft geëist.
 
Bijzondere voorwaarden
Voor het voorwaardelijke strafdeel geldt een proeftijd van 3 jaar. Hieraan zijn bijzondere voorwaarden verbonden. Zo geldt er een meldplicht bij de reclassering. Daarnaast moet de man zich laten behandelen. Verder moet hij meewerken aan het aflossen van zijn schulden en het treffen van afbetalingsregelingen. 

Meer nieuws

21 aug. | 21:11
Tiel - Arrestatieteam grijpt in aan de Oliemolenwal
21 aug. | 16:07
Rumpt - Buitenbrand betreft stapel hooi
21 aug. | 09:42
Tiel - Ongeval op de Zoelenseweg
20 aug. | 21:38
Culemborg - Ernstig ongeval met fatbike en personenauto
19 aug. | 21:33
Ophemert - Brandweer zorgt voor verkoeling
18 aug. | 16:59
Buren - Twee zwaargewonden bij ongeval
Alle nieuwsberichten