112Rivierenland

1 juli 2019 is het verboden om een mobiel apparaat vast te houden in het verkeer

Vanaf maandag 1 juli 2019 is het verboden om de smartphone vast te houden, terwijl u een voertuig bestuurt. Dus zelfs op de fiets. Zo’n mobiel apparaat in de hand leidt af terwijl u alle aandacht op de weg moet houden om ongelukken te voorkomen. Door afleiding in het verkeer vallen jaarlijks tientallen doden en honderden gewonden.

De hoogte van de boete voor deze afleiding is 240 euro voor gemotoriseerde verkeersdeelnemers en 95 euro voor andere bestuurders, bijvoorbeeld van een fiets of gehandicaptenvoertuig. Het verbod geldt niet alleen voor de mobiele telefoon, maar geldt voor alle mobiele apparaten.

In principe wordt u bij overtreding van dit verbod staande gehouden. Het kan echter zijn dat een agent vanwege een dringende melding ervoor kiest u niet staande te houden. Later kunt u toch een bon krijgen, omdat bekeuren op kenteken met ingang van 1 juli ook mogelijk is.

De agent moet dan wel duidelijk maken wat hij of zij heeft gezien en waarom u toen niet werd staande gehouden.

Meer nieuws

04 nov. | 13:35
Kerkdriel - Drie nepagenten op heterdaad aangehouden
04 nov. | 08:13
Meteren - Ongeval op de A15
03 nov. | 09:32
Tiel - Autobrand aan de Kogge
02 nov. | 19:27
Meteren - Geen treinverkeer Geldermalsen en Den Bosch
01 nov. | 22:26
Tiel - Ongeval tussen twee voertuigen
31 okt. | 10:58
Landelijk - Prorail Liever schade aan een slagboom dan een mensenleven in gevaar
Alle nieuwsberichten