112Rivierenland

Zaltbommel/Maasdriel - BOA’s gaan samen werken

Vanaf 1 juni 2016 werken de gemeenten Maasdriel en Zaltbommel samen met de gemeente ‘s-Hertogenbosch in een pool van buitengewoon opsporingsambtenaren (BOA’s). De burgemeesters van de drie gemeenten ondertekenden hiervoor een samenwerkingsconvenant.

Vanuit deze pool wordt het toezicht op de APV, de afvalstoffenverordening en de Drank- en Horecawet vormgegeven. Het toezicht en de handhaving op die laatste wet ligt sinds 2013 bij gemeenten. De gemeente ‘s-Hertogenbosch gaat Maasdriel en ons ondersteunen bij deze toezichtstaken.
 
Burgemeester Van den Bosch: “Het is mooi dat we als Bommelerwaard samen optrekken en deze taken bij onze buren kunnen afnemen. ‘s- Hertogenbosch biedt de ervaring en deskundigheid die wij zoeken. Met ’s-Hertogenbosch hebben wij een professionele en deskundige partner gevonden.”
 
BOA Convenant
Ondertekening van het convenant maakt samenwerking in toezicht en handhaving, op de verschillende leefbaarheidsaspecten die in deze gemeenten spelen, juridisch mogelijk. Het convenant en de dienstverleningsovereenkomst zijn op 18 mei in het stadhuis te ’s-Hertogenbosch ondertekend.

Meer nieuws

17 jul. | 21:44
Opheusden - Ongeval wielrenner met personenauto
17 jul. | 21:38
Geldermalsen - Auto op de kant
17 jul. | 18:13
Lienden - Burgemeester sluit het perceel aan de Rijnbandijk vanwege drugsvondst
17 jul. | 18:01
Tiel - Fietsster raakt gewond bij ongeval op rotonde
17 jul. | 13:45
Geldermalsen - Overval op fotowinkel
15 jul. | 10:51
Geldermalsen - Vrachtwagen uitgebrand op de Kaaldert
Alle nieuwsberichten