112Rivierenland

Regio - Brandweer oefening STH

Er wordt al flink mee getraind en geoefend: de vijf uitrustingen technische hulpverlening. De uitrusting is bestemd voor de vijf veiligheidsregio's die het landelijke specialisme 'technische hulpverlening' onder de hoede hebben. Het specialisme is een van de acht landelijke specialismen die de Raad van brandweercommandanten heeft benoemd in haar visie op de landelijke specialismen van Brandweer Nederland.

De vijf veiligheidsregio's Hollands Midden, Fryslân, IJsselland, Gelderland-Zuid en Midden- en West-Brabant die dit specialisme krijgen, omdat - op basis van dekkingsberekeningen door de programmaraad Incidentbestrijding is gebleken dat deze regio's binnen een uur de omliggende regio's technische hulp kunnen bieden als dat nodig is.

Het team van Gelderland-zuid waar brandweerpersoneel in zit van Tiel, Culemborg en beusichem had afgelopen weekend op oefeningcentrum Crailo.

Deze teams zullen in Mei/Juni actief worden.

Bekijk een samenvatting van de oefening.

Meer nieuws

05 feb. | 19:03
Geldermalsen - Rotterdammers cel in voor gewapende overval camerawinkel
05 feb. | 15:47
Haaften - Motorrijder te water
04 feb. | 20:10
Tiel - Ongeval op de Prinses Beatrixlaan
04 feb. | 16:44
Culemborg - Veel schade bij ongeval Industrieweg
03 feb. | 15:46
Kesteren - Ongeval op de Frans Halsstraat
02 feb. | 09:05
Buren - Autobrand aan de Molenwal
Alle nieuwsberichten