112Rivierenland

Buren - Wethouder Lautenbach dient ontslag in

Wethouder Idzerd Lautenbach (CDA) stapt op. Hij heeft vandaag, dinsdag 7 april 2015, zijn ontslagbrief aan de gemeenteraad gestuurd. Dat betekent dat hij per direct geen werkzaamheden meer voor de gemeente verricht. 
 
 

Wethouder Lautenbach heeft eigenstandig een collegevoorstel gewijzigd, de paraaf van een ambtenaar vervalst en het voorstel vervolgens in het college gebracht. Het college ervaart deze manier van werken als een aantasting van de integriteit. Er is daardoor een vertrouwensbreuk in het college ontstaan. Eerder vanavond lichtte de burgemeester de fractievoorzitters in over de ontstane situatie. Morgen, woensdag 8 april, doet de gemeente aangifte. 
 
Op dinsdag 14 april 2015 vergadert de gemeenteraad over de ontslagbrief van Lautenbach. Voorlopig neemt wethouder De Ronde zijn taken waar.
 

Meer nieuws

19 jul. | 09:32
Tiel - Gewonden bij vechtpartij
19 jul. | 07:56
Kesteren - Twee gewonden bij autobrand
18 jul. | 19:43
Ommeren - Auto op de zijkant na ongeval
18 jul. | 15:47
Meteren - Vertraging na ongeval op de A15
18 jul. | 13:14
Ingen - Ongeval tussen scooterrijder en personenauto
18 jul. | 08:30
Tiel - Persoon overleden bij woningbrand
Alle nieuwsberichten