112Rivierenland

Tiel - Koeien op hol geslagen, enkele koeien verdronken

Donderdagavond heeft de politie en de brandweer de handen vol gehad aan het in toom houden van een groepje koeien dat door nog onbekende oorzaak was losgebroken op de Ophemertsedijk in Tiel.

Een zestal koeien liep even verderop een tuin in en werd daar tijdelijk opgehouden. Twee a drie koeien gingen richting het water en kwamen op een hoger gelegen stuk weiland terecht. Mogelijk zijn er ook enkele koeien verdronken maar dit zal moeten worden uitgezocht aldus een woordvoerder.

Omstreeks 18.00 uur kwam de eerste melding binnen. Toen de agenten ter plaatse kwamen waren diverse personen bezig om de koeien in bedwang te krijgen. Omdat dit allemaal niet voorspoedig verliep werd even over 19.00 uur de hulp van de brandweer ingeroepen. Uiteindelijk is besloten om het kleine groepje koeien op het hoger gelegen stuk weiland te laten. Dit is in overleg met de eigenaar en Rijkswaterstaat en de politie afgesproken.

Ze zijn goed verzorgd en het zou gevaarlijker zijn te proberen de beesten daar weg te halen dan ze daar te laten. Volgens de laatste berichten gaat het water weer zakken.

Foto's

Tiel - Koeien in nood door hoog water

Alle foto's van dit artikel

Meer nieuws

11 nov. | 20:41
Tiel - Auto en busje botsen
11 nov. | 08:02
Tiel - Flinke wateroverlast bij woningbrand
10 nov. | 16:12
Tiel - Ongeval op de Westroijensestraat
10 nov. | 16:07
Beusichem - Kop-staart aanrijding op de N320
09 nov. | 19:41
Ophemert - Schoorsteenbrandje aan de Yellowstraat
08 nov. | 17:55
Geldermalsen - Veel schade bij kop-staartbotsing A15
Alle nieuwsberichten