112Rivierenland

Dreigingsniveau terrorisme verhoogd

Het aantal Jihad-gangers vanuit Nederland naar Syrië is snel gestegen. Deze Jihad-reizigers kunnen radicaal, getraumatiseerd en in hoge mate geweldsbereid terugkeren naar ons land. Daarom heeft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) het dreigingsniveau verhoogd van beperkt naar substantieel.

Het ministerie van Veiligheid en Justitie (bij wie de woordvoering ligt) meldt dat het dreigingsniveau ook is verhoogd vanwege signalen van radicalisering van kleine groepen jongeren. Verder geldt in veel landen in Noord-Afrika en het Midden-Oosten dat jihadistische netwerken zich meer en meer manifesteren. Door deze zorgelijke ontwikkelingen is de voorstelbaarheid van een aanslag tegen Nederland of Nederlandse belangen in het buitenland in de afgelopen tijd vergroot.

Om de veiligheidsrisico’s zoveel mogelijk te onderkennen en in te dammen, hebben operationele diensten, zoals AIVD en politie, hun alertheid verhoogd en inspanningen geïntensiveerd.

Meer nieuws

21 jul. | 18:19
Culemborg - Auto brandstichter aangehouden
20 jul. | 18:00
Tiel - Bezorgscooter en personenauto botsen
20 jul. | 11:01
Culemborg - Autobrand NS station
20 jul. | 10:58
Afferden - Ongeval Maas en Waalweg
19 jul. | 23:26
Tiel - Bezorgscooter en auto botsen
19 jul. | 22:31
Tiel - Coniferenhaag vliegt in brand bij werkzaamheden aan dak
Alle nieuwsberichten