112Rivierenland

Weurt - Explosie elektriciteitscentrale van Electrabel

Donderdagochtend even na 07.00 uur vond er een explosie plaats in de elektriceitscentrale van Electrabel in Nijmegen. De schade is aanzienlijk. Niemand raakte gewond. De stroomvoorziening werd vrijwel meteen via andere centrales overgenomen.

In eerste instantie zou er sprake zijn van diverse vermisten/gewonden. Dit kon al vrij snel worden uitgesloten. De mensen die aanwezig waren zaten in een controleruimte en zijn geen enkel moment in gevaar geweest. Diverse hulpdiensten zijn met groot materieel ter plaatse gegaan. Al snel werd duidelijk dat er geen sprake was van brand en dat het geluid, afkomstig van de ketelruimte, van tijdelijke aard was. Dit werd veroorzaakt door ontsnappend stoom.

 

Vrij snel na de explosie werd via de calamiteitenzender Omroep Gelderland bericht dat voor alle zekerheid ramen en deuren gesloten moesten blijven. Metingen van brandweer en een specialistisch bedrijf hebben vastgesteld dat de vrijkomende stoffen geen gevaar opleverden voor de volksgezondheid. De grijze vlokjes betreft steenwol en levert geen gevaar op. Het verkeer werd voor enige tijd omgeleid. 

 

Onderzoek zal moeten uitwijzen wat de oorzaak is geweest van de explosie. Dit kan nog wel enkele dagen in beslag nemen.

Meer nieuws

11 nov. | 20:41
Tiel - Auto en busje botsen
11 nov. | 08:02
Tiel - Flinke wateroverlast bij woningbrand
10 nov. | 16:12
Tiel - Ongeval op de Westroijensestraat
10 nov. | 16:07
Beusichem - Kop-staart aanrijding op de N320
09 nov. | 19:41
Ophemert - Schoorsteenbrandje aan de Yellowstraat
08 nov. | 17:55
Geldermalsen - Veel schade bij kop-staartbotsing A15
Alle nieuwsberichten