112Rivierenland

Politie kijkt naar motorrijders

De verkeerspolitie heeft in het district Alblasserwaard/Vijfheerenlanden verkeerscontroles gehouden en speciaal gekeken naar het gedrag van motorrijders. In het voorjaar gaan veel motorrijders weer op pad.

Vaak voor het eerst na de winter gaan ze de straat op en helaas gebeuren er dan ieder jaar ongevallen. Het advies is dan ook goed voorbereid te gaan rijden. Denk bijvoorbeeld aan de bandenspanning en het oliepeil. Let ook goed op de snelheid. Vooral op de binnenwegen en dijken is het rijden met te hoge snelheid gevaarlijk voor de motorrijder zelf maar ook voor andere weggebruikers zoals wandelaars, fietsers, enz.. Probeer geen overlast te veroorzaken door veel herrie te maken, bewoners hebben daar last van.

De politie controleerde op zondag 20 mei 2012 op verschillende locaties met als speerpunt snelheid. De radarcontroles waren onder andere op het Lakerveld in Lexmond, N214 tussen Meerkerk en Goudriaan, Diefdijk tussen Leerdam en Everdingen en de N484 tussen Leerdam en Everdingen. Verder waren er controleplaatsen op de parkeerplaats van het wegrestaurant bij Meerkerk en de parkeerplaats in de buurt van de glasfabriek in Leerdam. Daar keken de politiemensen ook of de motoren voldeden aan alle technische eisen. Een opvallende bekeuring voor een motorrijder was het feit dat hij zat te bellen op zijnĀ  motor. Verder waren er elf bekeuringen voor gladde banden en drie omdat de motorrijders geen richting aangaven. Dertien bestuurders kregen een bekeuring omdat ze de snelheid overtraden. De politie zal de komende tijd in de regio vaker controleren op motorrijders.

Meer nieuws

27 jul. | 19:35
Tiel - Man overleden na ongeval
26 jul. | 09:03
Tiel - Veel schade weer auto op poller gereden
25 jul. | 22:23
Tiel - Flinke brand in coniferenhaag
24 jul. | 09:03
Tiel - Politie treft jongetje aan
23 jul. | 05:16
Culemborg - Aanhangwagen in brand
22 jul. | 16:41
Culemborg - Ongeval met gevaarlijke stof
Alle nieuwsberichten