112Rivierenland

Geldermalsen - Brandweer groep tweede bij 112wedstrijd

Brandweergroep Geldermalsen deed zaterdag 2 april mee aan de provinciale vaardigheidstoetsen klasse 112 in Groenlo. In deze klasse komen bijna alle facetten van het brandweervak aan bod zoals brand, hulpverlening of een ongeval gevaarlijke stoffen.

De brandweergroep Geldermalsen, dat onderdeel is van het samenwerkende brandweercluster Geldermalsen, Neerijnen, Lingewaal (GNL), behaalde deze dag de 2e plaats.
 
In Groenlo had Geldermalsen te maken met een lastig oefenscenario. Een voorbijganger had rook uit een voormalig bankgebouw zien komen en wist niet wat er brandde en / of er slachtoffers vermist werden. De brandweereenheid kwam op de hoek van het voormalig bankgebouw eerst een ongeval tegen waar een fietser onder een auto lag. Gelijktijdig verschijn een werknemer uit het voormalig bankgebouw helemaal in paniek met de mededeling: “Mijn maat is nog binnen. Ik was aan het lassen en opeens stond alles in brand.” Ondanks de complexe situatie wisten de manschappen uit Geldermalsen het binnen staande lasapparaat veilig naar buiten te brengen en alle slachtoffers op een juiste wijze te redden.

Door het behalen van de tweede plaats heeft brandweer Geldermalsen zich gekwalificeerd voor de volgende ronde. De brandweergroep Geldermalsen komt op 28 mei uit in de gewestelijk vaardigheidstoetsen klasse 112. Ditmaal zal de ploeg uit Geldermalsen afreizen naar het Overijsselse Nijverdal.

Meer nieuws

06 aug. | 05:29
Ommeren - Bluskanon ingezet voor buitenbrand
06 aug. | 05:26
Lienden - Auto op de kop in de sloot
06 aug. | 05:23
Echteld - Autobrand aan de Broekdijksestraat
06 aug. | 05:20
Tiel - Smeulbrand loopt goed af
05 aug. | 09:16
Tiel - Enorme schade woning zichtbaar na aanrijding gisteren
04 aug. | 21:20
Tiel - Brandweer haalt kat uit de dakgoot
Alle nieuwsberichten