112Rivierenland

Maurik - Teveel drank op: rijbewijs kwijt

Zondagmiddag rond 17.40 uur werd politie gevraagd op de Kapelstraat in Maurik. Daar zou een bestuurder van een bestelauto tegen een paaltje zijn gereden en er vervolgens vandoor zijn gegaan. Een getuige, die vertelde dat de man daarvoor al slingerend had rondgereden, kon de betreffende auto aanwijzen. Agenten maakten de man die erin lag te slapen wakker en stelden nader onderzoek in.

De man, een 47-jarige inwoner van Beusichem, vertelde inderdaad tegen het paaltje aangereden te zijn. Vervolgens lieten de agenten de man blazen. Dit pakte niet goed voor hem uit.
Na een indicatie "F" op de voorselectieapparatuur moest de 47-jarige mee naar het politiebureau voor een ademanalyse. Die gaf een uitslag van 865 ug/l, ruim boven de wettelijk strafbare limiet van 220 ug/l. De hoge uitslag was reden om direct het rijbewijs van de bestuurder in te vorderen. Proces-verbaal tegen hem is opgemaakt.
De officier van justitie zal beslissen over teruggave van het rijbewijs en over de strafmaat.

Meer nieuws

12 aug. | 08:43
Tiel - Bestuurder gevlucht na ongeval
11 aug. | 22:39
Tiel - Man onder invloed houdt hulpdiensten bezig
11 aug. | 20:16
Eck en Wiel - Ongeval op de Tielseweg
11 aug. | 15:36
Hellouw - Landbouwvoertuig vat vlam
09 aug. | 09:00
Tiel - Autobrand aan de Wilhelmina Druckerstraat
07 aug. | 20:15
Tiel - Man cel in voor witwassen grote hoeveelheid cryptomunten
Alle nieuwsberichten