112Rivierenland

Landelijk - Kennis eerste hulp bij ongevallen onvoldoende

De kennis van Nederlanders over eerste hulp bij ongelukken laat te wensen over. Drie op de vier Nederlanders weten namelijk niet goed wat ze moeten doen bij kleine ongevallen als verslikking, snijwonden en botbreuken.

Dat zegt het Rode Kruis dinsdag naar aanleiding van een onderzoek onder 1500 personen. In opdracht van het Rode Kruis legde Maurice de Hond Nederlanders vijf gevallen voor van kleine ongelukken en vroeg hij hen wat ze zouden doen.
Uit de antwoorden bleek onder meer dat slechts een op de vijf Nederlanders weet wat te doen bij een vermoedelijke botbreuk of hoe te handelen als een kind zich verslikt in een knikker of een ander stuk speelgoed. Kirgiziƫ
Ongeveer 3 procent van de Nederlanders heeft volgens het Rode Kruis een 'aantoonbare Eerste Hulp vaardigheid'. Volgens de organisatie is de gemiddelde kennis in Nederland vergelijkbaar met landen als Kirgiziƫ en Azerbeidzjan. In Duitsland en Oostenrijk heeft 80 procent van de bevolking die kennis wel, aldus de organisatie. Het Rode Kruis start dinsdag met een voorlichtingscampagne over de beste EHBO-handelingen bij zeven veel voorkomende ongevallen. Wilt u ook een EHBO halen of mee met evenementen in de regio ? Kijk www.rodekruistiel.nl

Meer nieuws

15 aug. | 23:31
Dreumel - Auto in de sloot
15 aug. | 17:01
Geldermalsen - Busje en vrachtwagen botsen
15 aug. | 14:28
Waardenburg - Gewonden bij ongeval A2
15 aug. | 09:48
Tiel - Brandweer druk met buitenbrandjes
15 aug. | 09:44
Tiel - Brandweer blust buitenbrand
14 aug. | 19:52
Waardenburg - Brand bij Zaagsel en Houtvezelbedrijf
Alle nieuwsberichten