112Rivierenland

Wadenoijen - Politie en VWA controleren op evenement

Zaterdagavond –en nacht hebben de politie en de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) gezamenlijk gecontroleerd in het kader van het alcoholmatigingsbeleid onder jongeren en het functioneren van het het beveiligingsbedrijf. Politie en VWA controleerden een evenement in Wadenoijen.

Bij het evenement was de beveiliging goed in orde: conform de vergunning waren drie beveiligers aan het werk. Zij droegen blauwe hesjes zodat ze goed herkenbaar waren. Er werd, ondanks een polsbandjessysteem voor jongeren ouder dan 16 jaar, toch alcohol verstrekt aan kinderen onder de 16 jaar. De VWA maakt hiervoor een boeterapport op.

 

Verder was het evenement conform de vergunning exact om 01.00 uur afgelopen. Er deden zich geen parkeerexcessen voor.

 

De VWA houdt toezicht op de naleving van de leeftijdsgrenzen voor alcoholverkoop en controleert daartoe sportkantines en buurthuizen, cafés, discotheken en bioscopen, slijterijen, supermarkten, evenementen en festivals. Deze controles dragen bij aan het aanpakken van de alcoholproblematiek onder de jeugd in Nederland. Jongeren drinken op te jonge leeftijd, te vaak en te veel alcohol. Uit onderzoek is gebleken dat het drinken van alcohol op een te jonge leeftijd hersenbeschadiging veroorzaakt.

Meer nieuws

09 feb. | 08:30
Tiel - Aanhoudingen en auto inbeslag genomen
07 feb. | 18:56
Buren - Ongeval aan de Koningin Wilhelminalaan
05 feb. | 19:03
Geldermalsen - Rotterdammers cel in voor gewapende overval camerawinkel
05 feb. | 15:47
Haaften - Motorrijder te water
04 feb. | 20:10
Tiel - Ongeval op de Prinses Beatrixlaan
04 feb. | 16:44
Culemborg - Veel schade bij ongeval Industrieweg
Alle nieuwsberichten